KULTURA

Wrocław, stolica Dolnego Śląska to idealne miejsce dla zakochanych, imprezowiczów jak również dla tych którzy planują zwiedzanie miasta w jak najbardziej aktywny sposób. Z Ostrowiny do Wrocławia jest tylko 45 km autostradą S8.

Dla tych pierwszych na pewno dużą atrakcją będzie poszukiwanie krasnali – w całym mieście jest ich ponad 300. Nawet posiadając specjalną mapę do ich odkrycia,nie jest to łatwe wyzwanie.

Romantycy z pewnością odwiedzą też most zakochanych, jeden z ponad 130 mostów w mieście, oraz przepiękny Ostrów Tumski – jedną z najstarszych części Wrocławia.

Wrocław to wiele atrakcji, osoby zainteresowane sztuką mogą odwiedzić Panoramę Racławicką, niedawno wyremontowany Pawilon Czterech Kopuł który mieści zbiory polskiej sztuki współczesnej, Muzeum Narodowe i liczne galerie.

Źródłem wielu atrakcji turystycznych jest Wrocławski Rynek ma prawie 3,8 hektara, i na całej tej powierzchni spotkać możemy liczne restauracje, kluby, czy kawiarnie, które goszczą przyjezdnych z całego świata i na pewno nie pozwolą nam się nudzić.