image06
Godziny otwarcia
Restauracja 11-22
Bar 11-23

NATURA:

Ostrowina jest wsią posiadającą specyficzny mikroklimat, który wspaniale oddziałowuje na organizm człowieka. Zalicza się do tego temperatura oraz ruch powietrza, wilgotność, promienie cieplne oraz ciśnienie atmosferyczne. Wszystkie te czynniki wywierają wpływ na samopoczucie, sprawność fizyczną i umysłową. Na wydajność pracy oraz zachowanie dobrego stanu zdrowia.

Dla pragnących ciszy i pięknych krajobrazów, oraz tych, którzy chcą godzić aktywny wypoczynek z elementami poznawczymi, polecamy wyprawy rowerowe. Całodniowe wycieczki na licznych trasach w powiecie Oleśnickim, w czasie których można poznać okolicę i zabytki.

Osoby preferujące dłuższe spacery, zachęcamy do wypożyczenia kijków do Nordic Walking. Jednak ci, którzy wolą nie oddalać się od urokliwego Gościńca mogą korzstać z łódek bądź rowerów wodnych, równocześnie łowiąc różne gatunki ryb, które zamieszkują nasz staw. Jest on również domem dla łabędzi, gęsi oraz kaczek.

Około 15 minut spacerem od nas, znajduje się Stajnia Ostrowina, gdzie mogą Państwo od podstaw nauczyć się jazdy konnej, poćwiczyć, lub w okresie wiosennym przejechać się bryczką. Gościniec przyciąga swym urokiem i malowniczym krajobrazem, który zmienia się wraz z porami roku, zaskakując pięknem różnorodności. Lasy w tych okolicach są niezwykle bogate w grzyby oraz jagody. Nigdzie na świecie nie ma takich miejsc. Każdy odnajdzie tu cząstkę siebie.